II. GIMNAZIJI POTVRĐEN STATUS ŠKOLE AMBASADORA EU PARLAMENTA


19.5.2020.

U školskoj godini 2018./19. II. gimnazija već treću godinu zaredom sudjelovala je kroz nastavu Građanskog odgoja u programu Škole ambasadori Europskog parlamenta. Završnom evaluacijom za ovu školsku godinu Ured za informiranje Europskog parlamenta u Republici Hrvatskoj, zajedno s neovisnim ocjenjivačima iz Foruma za slobodu odgoja, potvrdio je našoj školi taj status i za školsku godinu 2019./2020. Ova je godina bila ključna za program Škole ambasadori, budući da su se održali izbori za Europski parlament, te je 50-ak škola imalo misiju informirati i poticati mlade na veći politički angažman, što je polučilo pozitivne rezultate. Prema podatcima Ureda za informiranje, Hrvatska je jedna od članica u kojima je izlaznost na izbore porasla, i to posebno među mladima.

Budući da je II.gimnazija i ove godine bila među četiri najbolje škole u EPAS programu po svojim aktivnostima i angažmanu, novi naraštaj naših učenika-ambasadora bit će nagrađen posjetom Europskom parlamentu u Strasbourghu u studenom ove godine i pokazati učenicma iz ostalih zemalja članica svoja znanja o funkcioniranju EU. Teme o kojima će se na Euroscoli u studenom raspravljati su: Environment and renewable energy, Security and human rights, Young people, alcohol and drugs, The future of Europe, Migration and Intergation, Youth Employment.

Sretno mladi ambasadori!

19.5.2020.

Dnevne obavijesti


Križanićeva 4, 10000 Zagreb, Hrvatska

01/46-11-834